Zakres Usług

Diagnostyka

Każda choroba wymaga diagnostyki. Wczesne zdiagnozowanie choroby to większa szansa na jej skuteczne wyleczenie. Czasem jest to dobrze zebrany wywiad i badanie kliniczne, czasem konieczne są badania dodatkowe w postaci badań laboratoryjnych lub tzw. obrazowych (usg, rtg, TK, MRI itp.).

Zabiegi chirurgiczne

W gabinecie diagnozuję i leczę schorzenia chirurgiczne i urazy. Wśród schorzeń u dzieci najczęściej interwencji chirurga wymagają:
- schorzenia napletka (stulejka, zrosty napletka itp.)
- schorzenia krocza dziewczęcego (np. zrosty warg sromowych)
- przepukliny (pachwinowe, pępkowe, kresy białej i inne)
- niezstąpienia jąder
zmiany skórne (znamiona, blizny itp.)
- wrastające paznokcie (metody klasyczne i Arkady)
- gangliony i torbiele Bakera
- zaburzenia rozwojowe kończyn (palcozrosty, palce dodatkowe, kciuki trzaskające).

Oparzenia

Oparzyć się jest niestety bardzo łatwo, a skutecznie wyleczyć ten stan bardzo trudno. Choroba oparzeniowa, zwłaszcza u dzieci, z reguły wymaga leczenia szpitalnego. Uszkodzenie skóry wywołuje bowiem kaskadę zmian patologicznych w całym organizmie i stanowi często zagrożenie życia. Wyleczenie stanu ostrego, czyli wygojenie rany oparzeniowej (zachowawcze lub operacyjne), wbrew pozorom nie kończy leczenia. Rozpoczyna wieloletnie leczenie następstw oparzenia czyli blizn i bliznowców. Zmiany te wymagają stałej troski i leczy się je ambulatoryjnie (rzadziej obecnie operacyjnie).

Urazy

Uraz może przydarzyć się każdemu, niezależnie od wieku czy wykonywanych czynności. Jednakże wiek dziecięcy i nastoletni predysponuje do urazów. Brak strachu spowodowany nie przeżyciem jeszcze negatywnych doświadczeń, ciekawość świata, lekkomyślność dorosłych opiekunów i młodzieńcza brawura – to wszystko prowadzi do dużej ilości urazów u dzieci i młodzieży. W moim gabinecie z powodzeniem leczę zarówno urazy tkanek miękkich, jak i kości.

Przepukliny

Przepukliny są najczęściej spotykaną wadą rozwojową u dzieci. Ujawniają się w różnym wieku - od momentu urodzenia do dorosłości. Patofizjologia przepuklin u dzieci jest zupełnie inna niż u dorosłych i dlatego wymagają one innych sposobów leczenia i innych metod operacyjnych. Nie wszystkie przepukliny zwłaszcza u noworodków wymagają operacji.

Choroby napletka

W ciągu ostatnich dziesięcioleci bardzo zmieniło się podejście do chorób napletka. Kiedyś leczono je dopiero wtedy, gdy przybierały postać stulejki. Obecnie wczesne reagowanie powoduje, że bardzo mała liczba napletków wymaga leczenia operacyjnego. Zupełnie wystarczające jest postępowanie zachowawcze, chociaż wymaga ono cierpliwości i konsekwencji ze strony opiekunów. Rozwiązanie to pomaga jednak zaoszczędzić dziecku wielu nieprzyjemnych i bolesnych doświadczeń.

Niezstąpienie jąder

Obecnie coraz częściej stwierdza się niezstąpienie jąder - czyli ich brak w mosznie. Wynika to nie tylko z faktu, że dzięki bilansom zwraca się na to uwagę - częstotliwość występowania tej wady znacznie wzrosła. Jądro powinno zstąpić do moszny w 7 miesiącu życia płodowego. Tak więc jego nieobecność lub tylko okresowe pojawianie się w mosznie powinno zwrócić uwagę już od momentu urodzenia. Jądro, które przebywa poza moszną rozwija się nieprawidłowo. Może to prowadzić w życiu dorosłym do problemów z płodnością, a jak twierdzi wielu uczonych, do rozwoju procesów nowotworowych złośliwych. Im później jądro jest sprowadzane do moszny, tym większe jego nieprawidłowości. Optymalnym okresem reakcji jest 2 rok życia, a w skrajnych przypadkach nawet wcześniej.

Wrastające paznokcie - podologiczne leczenie chorób paznokci i stóp

Trudnym problemem terapeutycznym, rozpoczynającym się często w dzieciństwie, a trwającym wiele lat, jest dolegliwość zwana wrastającymi paznokciami. Choroba dotyczy paznokci paluchów stóp i ma charakter przewlekły i nawrotowy. Dotychczasowe metody (np. klinowe wycięcie ) nie zawsze gwarantują sukces, a zawsze wiążą się z dość trudnym okresem pooperacyjnym (ból i długie gojenie). Obecnie pojawiła się nowa metoda niosąca nadzieję na radykalną poprawę sytuacji tych pacjentów. Przedstawia się obiecująco i zapewnia komfort zarówno leczonemu, jak i leczącemu. W moim gabinecie stosuję tę metodę - metodę Arkady - jako jedna z kilku osób w całym kraju.

Zmiany skórne

Wiele zmian skórnych (zwanych popularnie znamionami) wymaga interwencji chirurgicznej. Bezpiecznym okresem wykonania zabiegu jest czas, gdy znamię jest „spokojne”. Wówczas jego wycięcie gwarantuje całkowite wyleczenie. Nagłe powiększanie się znamienia, krwawienia, kruchość tkanek, zaczerwienienia czy jakiekolwiek zmiany wokół, są wskazaniem do natychmiastowej interwencji. Powszechnie panujące przekonanie, że lepiej nie ruszać, jest całkowicie błędne. Zbyt późne pojawienie się u chirurga może powodować nieodwracalne konsekwencje. Zachęcam Pańśtwa do odwiedzenia mojego gabinetu w celu zdiagnozowania zmian skórnych, neutralizacji zagrożenia i profilaktyki znamion.

Inne

There are many variations of passages of Lorem Ipsum available, injected generators on the embarrassing hidden in the middle all the dictionary of randomised words which don't look even slightly distracted by these distribution of letters, as opposed to using Content here, content here making it look like readable English. Many desktop publishing packages and web page editors there many variation of passages of Lorem Ipsum available, but the majority have suffered alteration in some form, by injected humour or randomised words which don't look even slightly believable. If you are anything embarrassing hidden in the middle of text.

Procedura leczenia

Zidentyfikuj problem

Jeżeli źle się czujesz, coś Ci dolega lub doznałeś urazu - postaraj się jak najdokładniej zidentyfikować swoje dolegliwości. Ułatwi to w znacznym stopniu diagnozę choroby.

Skontaktuj się ze mną

Podczas kontaktu postaraj się jak najlepiej opisać swoje (lub swojego dziecka) dolegliwości i objawy, dzięki czemu będę w stanie od razu doradzić kolejne działania i ustalić metody leczenia.

Ciesz się zdrowiem!

Zastosuj się do wytycznych otrzymanych podczas wizyty lub po zabiegu, a już wkrótce będziesz mógł cieszyć się pełnią zdrowia razem z najbliższymi.

Identyfikacja
Kontakt
Zdrowie