Najczęściej zadawane pytania (FAQ)

Jak można umówić się na wizytę?

Najlepiej potwierdzić wizytę telefonicznie pod numerem 602 651 002.

Ile kosztuje i trwa wizyta?

Wizyta konsultacyjna kosztuje od 100 zł, ale jeśli konieczny jest zabieg, to wówczas koszt wizyty zależy od jego rodzaju. Jeśli chodzi o czas trwania wizyty - niekiedy wystarczy kilka minut, aby można było postawić rozpoznanie i ustalić dalsze zalecenia. Czasem wymaga to jednak więcej czasu.

Jakie mam mieć ze sobą dokumenty?

Z dokumentów formalnych potrzebny jest jedynie nr PESEL. Istotne są natomiast wszystkie wcześniej wykonywane badania i karty informacyjne z ewentualnych pobytów w szpitalu, jeśli pacjent był wcześniej leczony.

Jak przygotować się do zabiegu?

Wszystko zależy od rodzaju zabiegu. Jeśli ma być przeprowadzony w sedacji lub znieczuleniu miejscowym, to nie wymaga żadnego specjalnego przygotowania. W przypadku znieczulenia ogólnego pacjent musi być na czczo co najmniej 6 godzin. W znakomitej większości przypadków przygotowanie należy ustalać indywidualnie.

Czeka mnie zabieg operacyjny, czy powinienem się zaszczepić przeciwko żółtaczce?

Kwestia ta zależy od wieku pacjenta. Wszystkie dzieci mają w kalendarzu szczepień ujęte jako obowiązkowe szczepienie przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B. A więc nie wymagają dodatkowych szczepień. Nie dotyczy to osób urodzonych przed 1994, które jeśli nie zostały indywidualnie zaszczepione, muszą takie szczepienie przed operacją odbyć.

Poczytałem o swoich dolegliwościach w Internecie - czy mimo to powinienem zgłosić się do lekarza?

Niestety, w Internecie, zwłaszcza w miejscach ogólnie dostępnych roi się od nieprawdziwych i wprowadzających w błąd informacji, za które nikt nie bierze odpowiedzialności. Każde dolegliwości należy skonsultować z lekarzem, bowiem czasem bardzo nikłe objawy mogą być wskazaniem do szybkiej interwencji, która daje szanse na całkowite wyleczenie, zanim choroba poczyni znaczne szkody w naszym organizmie.

Moje dziecko ma 2 miesiące i przepuklinę pępkową. Lekarz rodzinny twierdzi, że niezbędna jest operacja.

W takim wieku operacja jest absolutnie nie wskazana ani potrzebna. Należy tylko dopomóc dojrzeć pierścieniowi pępkowemu i wówczas w ponad 90% przypadków w dalszym życiu nie wymaga operacji. Przestrzegam przed tzw. plastrem na przepuklinę pępkową, nie spełnia on swojej roli ani pod względem merytorycznym, ani technicznym.

Od kiedy pamiętam mam znamię na plecach. Od jakiegoś czasu widzę, że powiększyło się i zaczęło się kruszyć. Czy cos z tym zrobić?

W naszym społeczeństwie panuje bardzo złe przekonanie, żeby nie ruszać znamion. W związku z tym większość pacjentów zjawia się wówczas, gdy znamiona wykazują cechy niepokoju często onkologicznego (szybki rozrost, krwawienia, kruchość tkanek itp.) A znamiona należy usuwać wcześnie zanim cokolwiek się z nimi dzieje, wówczas ryzyko przemian nowotworowych jest znikome. Odpowiadając na pytanie - takie znamię wymaga natychmiastowego leczenia.